SUPICO Producent systemów ogrodzeniowych

Twój koszyk jest pusty

Poradniki

Bramy otwierane – prostota czy antyk?

21-02-2018

Bramy otwierane są ważnym elementem ogrodzenia, jego podstawą. Przede wszystkim powinny być funkcjonalne, odpowiadać wymogom użytkowników, a także zadowalać ich potrzeby estetyczne. 

Styl w jakim są wykonane powinien komponować się z charakterem całej posesji, a więc muszą współgrać z budynkiem mieszkalnym jak również z ogrodem. Klasyczne bramy są proste i eleganckie, mogą być wykorzystane do wielu stylizacji, obecnie są bardzo modne. Takie właśnie są panele ogrodzeniowe firmy Supico.

Bardziej wymyślne, zdobione to np. bramy w stylu antycznym są również zakładane, jednak muszą odpowiadać swoim wizerunkiem do całości otoczenia. Wybór odpowiedniego rodzaju zależy również od gustu i upodobań użytkowników, oraz tego jaki chcą uzyskać efekt finalny.

Klasyka zawsze ponadczasowa

Osoby, które cenią sobie proste formy, wybierają najczęściej bramy klasyczne Supico. Są one estetyczne i uniwersalne, ponieważ będą idealnie komponować się z wieloma aranżacjami. Nie tylko bowiem pasują do współczesnego stylu, ale również do nowoczesnego budownictwa.

Klasyczne bramy charakteryzują się prostym, oszczędnym wykończeniem. Są bardzo eleganckie. Kolejną zaletą jest to, że uniemożliwiają wejście na posesję osobom nieupoważnionym.

Obecnie w architekturze dominują właśnie proste bryły, nieskomplikowane budowle. Idealnie do takiego budownictwa pasują klasyczne bramy. Również do ozdobnego ogrodzenia, w którym występują elementy kute, można założyć prostą, klasyczną bramę. Należy pamiętać, że proste kształty będą zawsze będą pasowały do wielu kompozycji. Bramy Supico mogą być użyte np. do ogrodzeń kamiennych, zalecane jest w takim ogrodzeniu, by brama była nieco większa, wtedy wjazd będzie bardziej reprezentatywny.

Bramy antyczne

Bramy antyczne powinny być zakładane, jeśli ten styl pasuje do całości ogrodzenia, jak również do aranżacji budynku. Wszystko powinno ze sobą się odpowiednio komponować, właściwie ten styl powinien być motywem przewodnim całej posesji. Elementy kute w bramach i całym ogrodzeniu mogą być ciekawą ozdobą, jednakże nie należy przesadzać z tego typu dekoracjami, warto zachować umiar. Niektóre bramy posiadają delikatne wzory greckie, pewne tylko elementy, inne znów całe wykonane są z różnego typu wygięć i ozdób. Trzeba dobrze zastanowić się przy wyborze takiego typu bramy, by nie zepsuć całej aranżacji domu, ogrodu i ogrodzenia.

Bardzo ładnie prezentuje się brama, jak również ogrodzenie w stylu antycznym na tle domu mieszkalnego, gdzie np. balkony zostały wykonane również w tej stylizacji, z wykorzystaniem podobnych ozdób kutych.

wstecz