SUPICO Producent systemów ogrodzeniowych

Twój koszyk jest pusty

Poradniki

Czym ogrodzić działkę na czas budowy?

08-09-2017

Ogrodzenie to niezbędna konstrukcja szczególnie na czas jakiejkolwiek budowy. Pozwala ono zabezpieczyć cały teren, a także materiały oraz sprzęt tam się znajdujący przed dostępem do nich osób nieuprawnionych. Czym najlepiej zabezpieczyć działkę na czas budowy?

Najlepsze siatki leśne

Budowa oraz wszelkie prace z nią związane mogą trwać bardzo długo, i dlatego też na ten czas warto zabezpieczyć teren prac budowlanych nie tylko przed złodziejami, ale również przed wtargnięciem na teren budowy zwierząt. Prawdopodobnie najlepszym i najtańszym sposobem ogrodzenia terenu podczas budowy są siatki leśne.

Siatki ogrodzeniowe, w tym także siatki leśne, służą do ogradzania m.in. terenów budowy, sadów owocowo-warzywnych, szkółek leśnych, upraw rolnych oraz leśnych, a także gospodarstw zarówno rolnych, jak i agroturystycznych. Często stosuje się je również do odradzania autostrad oraz trakcji kolejowych.

Tanie, wytrzymałe i szybkie w montażu

Siatki leśne są tanie i wysoce odporne na warunki atmosferyczne. Są one bardzo łatwe i szybkie w montażu, a także są dostępne w różnych odmianach, wysokościach oraz gęstościach oczek. Do montażu siatki leśnej wystarczą zwykłe skoble oraz słupki ogrodzeniowe, natomiast nie potrzebne są jakiekolwiek druty naciągowe czy też inne akcesoria. Najczęściej stosuje się siatki leśne do ogrodzenia działki budowlanej o wysokości 160 cm. W lasach wykorzystywane są już siatki o większej wysokości, dochodzącej nawet do 200 cm.. Taka wysokość jest w stanie zapewnić odpowiednią ochronę przed dzikimi zwierzętami na przykład dla świeżo posadzonych roślin. Można również zamówić siatkę o wysokości nawet 250 cm. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz konkretnego zastosowania. Siatki leśne charakteryzują się przede wszystkim rozstawieniem oczek. W dolnej części siatki oczka są bardziej zagęszczone niż ma to miejsce na jej górze. Takie rozmieszczenie oczek ma przede wszystkim za zadanie chronić teren przed przedostawaniem się na nią zwierząt.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Stawiając ogrodzenie na terenie budowy trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie nie tylko mienia, ale również przebywających tam osób. W strefach niebezpiecznych, gdzie ryzyko spadnięcia różnego rodzaju przedmiotów i materiałów budowlanych w większej wysokości, ogrodzenie powinno zostać ustawione w odpowiedniej odległości od budynków mieszkalnych czy też zabudowań gospodarczych. Taka odległość nie powinna być mniejsza niż 1/10 wysokości takiego budynku. Wybierając siatkę do ogrodzenia budowy trzeba się kierować przede wszystkim jej jakością, a tym samym wytrzymałością, mimo tego, że siatka taka to rozwiązanie tymczasowe stosowane jedynie na czas prowadzenia prac budowlanych.

wstecz