SUPICO Producent systemów ogrodzeniowych

Twój koszyk jest pusty

Poradniki

Jak dopasować murek do ogrodzenia?

13-06-2017

Piękne ogrodzenie wokół domu to powód do dumy dla właściciela posesji. Jednak na uzyskanie zadowalającego efektu końcowego wpływ ma wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednie dopasowanie i wykonanie murku pod ogrodzenie. 

Solidność i harmonia

Podstawowym elementem każdego ogrodzenia są panele ogrodzeniowe, które montuje się do słupków systemowych lub słupków murowanych. Aby jednak ogrodzenie frontowe w pełni spełniało swoje funkcje oraz nie zaburzało harmonii otoczenia, spełnione muszą być dwa podstawowe warunki. Po pierwsze, ogrodzenie musi pasować do architektury oraz wykończenia budynku, a także do wszystkiego, co znajduje się w jego otoczeniu. Po drugie, konstrukcja ogrodzenia powinna być solidnie wykonana.

Podstawowe funkcje

Murek ogrodzeniowy, inaczej zwany cokołem lub podmurówką, to najniższa nadziemna część konstrukcji ogrodzenia, którą wykonuje się najczęściej w celu uszczelnienia ogrodzenia oraz poprawy zewnętrznego wizerunku całej posesji. Jego przeznaczeniem jest zasłonięcie prześwitu pomiędzy górnymi elementami ogrodzenia a gruntem, co nadaje bardziej elegancki wygląd zarówno całej konstrukcji ogrodzenia, jak i posesji. Podmurówka stanowi podstawę dla każdej konstrukcji ogrodzenia.

Betonowe prefabrykaty

Bardzo dobrym rozwiązaniem, popularnym na rynku, jest wykonanie podmurówki prefabrykowanej, której specyfika pozwala w łatwy i szybki sposób osiągnąć estetyczny wygląd ogrodzenia współgrający z pozostałymi elementami konstrukcji. Podmurówka w takim wykonaniu doskonale sprawdza się w przypadku ogrodzeń typu panelowego oraz siatkowego. Gotowe prefabrykaty betonowe, z uwagi na ich łatwy montaż, są doskonałą alternatywą dla podmurówek wylewanych. Duży wybór kolorystyczny oraz fakturowy z pewnością pozwoli dobrać odpowiedni rodzaj elementów prefabrykowanych do typu konstrukcji oraz reszty zabudowań znajdujących się na posesji.

wstecz