SUPICO Producent systemów ogrodzeniowych

Twój koszyk jest pusty

Poradniki

Trendy w ogrodzeniach teraz i w przyszłości

16-05-2018
Planując zakup ogrodzenia należy wsiąść pod uwagę kilka istotnych czynników. Przy wyborze należy kierować się charakterem ogrodu i wyglądem budynku. Tak aby ogrodzenie wkomponowało się w otoczenie, a całość ze sobą współgrała. 
 
Klasycznie czy nowocześnie?
Na rynku mamy do wyboru wiele rodzajów ogrodzeń. Podstawowy podział dzieli je na ogrodzenia nowoczesne i klasyczne. Zarówno jedne jak i drugie mają swoich amatorów i są równie popularne. 
Klasyczne domy dobrze wyglądają w połączeniu z klasycznymi ogrodzeniami. Pięknie będzie wyglądać połączenie pustaków betonowych wraz z kompozytem drewnianym. Idealnie też sprawdzą się ogrodzenia drewniane, które nadają dekoracyjnego charakteru. Trzeba tylko pamiętać o konserwacji a ogrodzenie będzie służyć nam przez długie lata.
Nowoczesne domy idealnie skomponują się z ogrodzeniami, takimi które będą proste, nowatorskie i eleganckie. Wybierając ogrodzenie zwracamy uwagę na  łatwość montażu, prostotę oraz trwałość materiałów. Niezwykle prostym rozwiązaniem jest zastosowanie siatek ogrodzeniowych bądź leśnych które są stosunkowo tanie i dostępne przez co stylowe i proste w formie.
 
Ogrodzenie z charakterem
Pośród ogrodzeń nowoczesnych swoje miejsce znalazły trendy modernistyczne. Planując ogród w tym stylu idealnie sprawdzi się ogrodzenie, które nada mu nowoczesnego i nieszablonowego charakteru. Przemyślenie charakteru ogrodzenia daje nietuzinkowy efekt końcowy. Dobrze sprawdzają się materiały imitujące drewno, wkomponowane w klasyczne ogrodzenie ze stali. Dobranie odpowiedniej gamy kolorystycznej nie stanowi problemu, ponieważ na rynku mamy pełno możliwości w tym zakresie. 
Ciekawą propozycją jest zastosowanie gabionów. Są to kosze z siatki zgrzewanej, czyli konstrukcja którą wypełnia się ekologicznym materiałem. Można wypełnić je np. kamieniami. W efekcie tworzy się oryginalnie wyglądające ogrodzenie, które chroni przed nadmierną ciekawością sąsiadów. Idealnie komponuje się z innymi ogrodzeniami, w stylu nowoczesnym.
Niezależnie od tego na jaki rodzaj ogrodzenia się zdecydujemy, jedno jest pewne zarówno klasyczne rozwiązania jak i nowoczesne idealnie się sprawdzą pod warunkiem, że będą współgrać z domem i charakterem ogrodu.  Zarówno jedna jak i druga forma zyskuje gamę zwolenników, a styl nowoczesny i klasyczny współistnieją koło siebie.
wstecz