Jak dopasować projekt ogrodzenia do stylu domu?

projekt ogrodzenia - supico.pl

Na ładny wizerunek naszej posesji składa się nie tylko dom, jako budynek, ale i garaż, ogród, ogrodzenie. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że każdy ten element powinien pasować do siebie stylistycznie. Może brzmi to irracjonalnie, ale niestety tak to właśnie wygląda. Dobrym więc pomysłem na oddzielenie naszej działki od przestrzeni publicznej jest postawienie ogrodzenia, które będzie pasowało zarówno do otoczenia, jak i budynków. Aby mieć pewność, że zostanie ono wykonane fachowo, należy zrobić projekt ogrodzenia.

Projekt ogrodzenia dopasowany do stylu domu

Przed rozpoczęciem wszelkich prac, należy się zastanowić, jaki styl architektoniczny chcemy odwzorować w projekcie ogrodzenia. Ważne jest też, jak wygląda nasz dom, garaż oraz otaczająca je przestrzeń. Najważniejsze, by zachować w tym spójność, podkreślając walory posesji. Jeśli lubimy styl minimalistyczny, o symetrycznych formach i stonowanych kolorach zalecamy zaprojektowanie płotu z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań. Z kolei miłośnicy ozdobnych elementów w ciemnych kolorach powinni zdecydować się na płot w stylu tradycyjnym.

Wszystko jednak powinno stanowić spójną całość. Projekt ogrodzenia i całej posiadłości nie może wyglądać, jak „z dwóch różnych parafii”. Jeśli nasza posiadłość jest wykończona nowocześnie, idealne sprawdzi się ogrodzenie gabionowe lub wykonane z aluminiowych paneli. W przypadku, gdy dom zbudowaliście w tylu klasycznym i tak też utrzymujecie całą posesję, należy postawić na płot z elementami drewna lub czerwonej cegły.

Dobierz kolor ogrodzenia stylistycznie pasujący do domu

Szukając inspiracji w internecie, można znaleźć setki, a nawet tysiące grafik pokazujące, jak można dopasować kolor ogrodzenia do domu. Częstym zabiegiem jest dobieranie barwy ogrodzenia do zabarwienia elewacji. Na początek należy zastanowić się, czy projekt ogrodzenia ma stanowić spójność z resztą posesji, czy stawiamy na mocny akcent. W takim wówczas przypadku można pomalować panele ogrodzeniowe na niespotykany kolor. Będzie on przykuwał uwagę innych oraz odzwierciedlał Twój styl. Z kolei, jeśli właściciel domu pragnie, by ogrodzenie pełniło funkcję dekoracyjną, powinno ono kolorystycznie pasować do domu i otoczenia. Np. gdy dach w domu oraz stolarka okienna są szare, wybierzmy grafitowe przęsła, a gdy dom wykończony jest kamieniem, idealnie pasować będzie ogrodzenie gabionowe, które zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników.

Materiał na ogrodzenie

Projekt ogrodzenia uwzględnia nie tylko styl oraz kolorystykę płotu, ale również materiał, z jakiego zostanie ono wykonane. Współczesne elewacje wykańcza się kamieniem, drewnem bądź metalowymi przęsłami. Warto więc mając takie akcenty dekoracyjne na swojej posesji uwzględnić je w projekcie ogrodzenia.

Okolica ma znaczenie

Ogrodzenie spełnia dwie podstawowe funkcje: ma być estetyczne, ładne i spójne
z posiadłością, oraz musi zapewniać bezpieczeństwo domownikom. Skupiając się na tym drugim aspekcie, tworząc projekt ogrodzenia, weźmy pod uwagę okolicę, w jakiej znajduje się nasz dom. Jeśli jest to mała wioska, a nasza działka znajduje się na końcu drogi leśnej, powinniśmy się skupić, by nie dostawały się na nią dzikie zwierzęta. Z kolei, gdy mieszkamy przy ruchliwej ulicy w centrum miasta, zależy nam na ciszy i spokoju. Wówczas najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się ogrodzenia gabionowe, które ze względu na masywne wykonanie dobrze wygłuszają.

Projekt ogrodzenia w Supico

Decydując się na ogrodzenie swojej posesji, najpierw przygotuj solidny projekt ogrodzenia. Zawarte w nim wytyczne pozwolą Ci na stworzenie niepowtarzalnego płotu, który przetrwa lata. By mieć pewność najwyższej jakości materiałów, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Pomożemy Ci wykonać ogrodzenie Twoich marzeń.   

Jak dopasować projekt ogrodzenia do stylu domu?
Przewiń na górę