Siatki ogrodzeniowe zabezpieczeniem przed ucieczką pupila

siatka ogrodzeniowa - supico.pl

Właściciele psów doskonale wiedzą, jak trudno jest upilnować swojego czworonożnego pupila. Udaremnianie ucieczek to sprawa powracająca niczym bumerang. Nadmiar energii w zwierzęciu buzuje równie mocno, jak u dzieci, dlatego też co rusz starają się wymyślać nowe zabawy. O ile wynoszenie z domu różnych przedmiotów w pysku, w celu zwrócenia na siebie uwagi jest czymś zrozumiałym i niegroźnym, o tyle podkopywanie, przeskakiwanie lub gryzienie siatki ogrodzeniowej może mieć niebezpieczne konsekwencje. Zwierzę opuszczające posesje stanowi również zagrożenie dla innych, bowiem nie wiadomo, jak zachowa się w danej sytuacji. Przestraszone, daleko od domu może zrobić różne złe rzeczy. Rozwiązaniem, które pomoże uniemożliwić ucieczkę psu, są siatki ogrodzeniowe. Pozwolą one zabezpieczyć teren, po którym porusza się zwierzę. Można je również w łatwy sposób wzmocnić w razie konieczności.

Siatki ogrodzeniowe – mocne i trwałe

Koniecznością wynikającą z posiadania w domu psa jest ogrodzenie swojej posesji lub miejsca, gdzie będzie przebywał pupil. Siatki ogrodzeniowe muszą być solidne, trwałe, a ich wysokość nie może budzić wątpliwości. Pomysłowość zwierzaka nie ma granic i zależy m.in. od rasy. Teriery uwielbiają podkopywać siatki ogrodzeniowe, pitbulle sprawnie wspinają się po metalowych fragmentach, z kolei charty skaczą tak wysoko, że są w stanie przeskoczyć taką przeszkodę, jaką jest siatka. Decydując się więc na ogrodzenie, musimy dostosować jego wysokość do rasy i upodobań psa oraz zadbać, by miała ona małe oczka, które uniemożliwią włożenie w nie pyska. Siatki ogrodzeniowe to również dobry sposób na odseparowanie pupila od roślin. Będą one mogły rosnąć w spokoju, nie zostając zadeptane, wydarte lub zjedzone przez czworonoga.

Jak zabezpieczyć siatki ogrodzeniowe przed zwinnym zwierzakiem?

  1. Wybierając siatki ogrodzeniowe pierwsze, na co musisz zwrócić uwagę to solidne wykonanie. Dobra jakość i trwałość to podstawa, by Twój pies mógł bezpiecznie bawić na posesji. Siatka musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz jak już wspominaliśmy mieć małe oczka, by zwierzę nie włożyło do środka pyska i nie przegryzło siatki.
  2. Mając w domu sprytne zwierzę, zainwestuj w ogrodzenie z podmurówką. Uniemożliwi mu to podkopanie się pod siatką i wydostanie poza posesję. Pamiętaj, by podmurówka była odpowiednio głęboka, w innym wypadku dla dużego i silnego psa nie będzie ona stanowiła problemu. Jedynie zrobienie podkopu potrwał dłużej niż zwykle.
  3. Dobierz wysokość siatki ogrodzeniowej do rasy psa. Im większy i bardziej skoczny pupil, tym bariera musi być wyższa. Najczęściej ogrodzenie ma 1,5-1,8 m. Mając jednak owczarka niemieckiego, powinno ono wynieść 2 m. Pamiętaj, że ogrodzenie do 2,2 m wysokości nie musi być zgłoszone. W tym też przypadku nie potrzebujesz zezwolenia na budowę.
  4. Duży i silny pies z powodzeniem może przeważyć siatkę ogrodzeniową, dlatego też zadbaj o jej wzmocnienie, by nie staranował jej podczas próby ucieczki.

Siatki ogrodzeniowe barierą bezpieczeństwa

Nie ważne czy po Twoim domy biega mały chihuahua, czy duży labrador retriver, najważniejsze, aby czuł się kochany. Do miłości zalicza się również bezpieczeństwo, które Ty jako właściciel musisz mu zapewnić. Użycie siatki ogrodzeniowej, by wydzielić dla niego przestrzeń, jest bardzo dobrym, a wręcz wymaganym zabiegiem. Wówczas Twój pupil będzie mógł w spokoju i radości spędzać czas na świeżym powietrzu, a Ty bez obaw zajmiesz się swoimi obowiązkami.  

Siatki ogrodzeniowe zabezpieczeniem przed ucieczką pupila

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń na górę