Ogrodzenia gabionowe sposobem na odgrodzenie się od sąsiadów

ogrodzenia gabionowe - supico.pl

Decydując się na zakup działki i budowę na niej domu kwestę sąsiedztwa stają się sprawą drugorzędną. Nikt z nas bowiem, nie wie, kto mieszka obok nas i jak będą wyglądać relacje z nowymi sąsiadami. Często więc zdarza się, że po wprowadzeniu do wymarzonego domu stosunki miedzy ludzkie nie układają się po naszej myśli. Wtedy warto zastanowić się nad sposobem odgrodzenia naszej posesji od pobliskiej działki. W grę wchodzą różne rozwiązania, jednak najbardziej skuteczne jest postawienie płotu. W przypadkach, gdy chcemy stłumić dochodzący hałas i schować się przed ciekawskimi spojrzeniami, a jednocześnie dbamy o spójny wygląd naszej przestrzeni, polecamy ogrodzenia gabionowe. Zanim jednak rozpoczniesz inwestycję, zapoznaj się z kwestiami prawnymi i rozważ wszystkie możliwości, wybierając tę najlepszą dla siebie.

Z deszczu pod rynnę, czyli kwestę prawne dotyczące ogrodzenia gabionowego

Zanim rozpoczniesz budowę ogrodzenia pomiędzy sąsiadującymi działkami, zapoznaj się z przepisami prawa, które dokładnie wyjaśniają, w jaki sposób możesz odgrodzić się od innych, nie przysparzając sobie dodatkowych problemów. Do wyboru masz dwie opcje. Pierwsza z nich dotyczy postawienia płotu na granicy dwóch działek. Zgodnie z kodeksem cywilnym oznacza to, że z ogrodzenia możesz korzystać nie tylko Ty, ale i Twój sąsiad. Wówczas budując ten płot, będzie on Waszą wspólną własnością. Ta opcja jest zalecana głównie osobom, które żyją w dobrych relacja sąsiedzkich. Wówczas koszty tej inwestycji, jak również późniejsza konserwacja zostaną równo podzielone między obu właścicieli działek. Jeśli jednak z różnych przyczyn dojście do kompromisu nie jest możliwe, trzeba znaleźć inne rozwiązanie, którym jest wybudowanie płotu w całości na swojej działce. Będzie to oznaczało, że wszystkie koszty z nim związane spoczną na Twoich barkach, ale ogrodzenie gabionowe będzie tylko Twoją własnością. Ta opcja jest dużo łatwiejsza w zrealizowaniu, zwłaszcza jeśli to właśnie sąsiad stanowi problem, dla którego chcesz postawić płot.

Ogrodzenie a prawo

Mając już rozstrzygniętą kwestię dotyczącą umiejscowienia ogrodzenia gabionowego, należy zapoznać się z przepisami związanymi z samym płotem. Na myśl przychodzi Ci pewnie wysokie i szczelne ogrodzenie, które pozwoli w pełni cieszyć się swobodą i prywatnością. Musisz jednak pamiętać, że nie może ono uniemożliwiać sąsiadowi swobodnego korzystania z jego przestrzeni. Oznacza to, że w przypadku zbyt wysokiego płotu, który będzie zacieniał pobliską działkę, może dojść do zaostrzenia konfliktu. Musisz również pamiętać, że ogrodzenia gabionowe o wysokości przekraczającej 2,2 m należy zgłosić do odpowiedniego urzędy gminy lub miasta.

Ogrodzenia gabionowe najlepsze na wścibskich sąsiadów

Zastanawiając się nad typem ogrodzenia, do wyboru masz kilka opcji np. panele ogrodzeniowe, siatki ogrodzeniowe lub wspomniane wcześniej ogrodzenia gabionowa. Stanowią one mniej szablonowe rozwiązanie, które spodoba się każdemu, kto chce odgrodzić się od wścibskich sąsiadów lub ruchliwej ulicy. Jego wygląd w pierwszej chwili może odstraszać masywnością, jednak zapewniamy, że to tylko złudzenie. Ogrodzenia gabionowe są bardzo modne i nowoczesne. Dzięki solidnej konstrukcji stanowią doskonałe zabezpieczenie przed nieproszonymi gośćmi oraz hałasem dobiegającym z okolicy. Do jego budowy używane są kosze gabionowe wypełnianie kruszywem. Najczęściej łupanym kamieniem lub otoczakami. To właśnie kosze sprawiają, że ogrodzenia gabionowe cieszą się popularnością wśród naszych klientów. Niepowtarzalny wygląd, przyciągający uwagę sąsiadów sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na jego budowę.

Ogrodzenia gabionowe w Supico

Dom to miejsce, w którym człowiek odpoczywa po ciężkim dniu. Miejsce stanowiące bezpieczną przystań, z dala od wścibskich sąsiadów. Jeśli zastanawiasz się nad postawieniem solidnego ogrodzenia, które zabezpieczy Twoją prywatność, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Ogrodzenia gabionowe sposobem na odgrodzenie się od sąsiadów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń na górę