Ogrodzenia gabionowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Ogrodzenia gabionowe – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Dobrze zaprojektowane, dobrane i wykonane ogrodzenie jest ważną częścią domostwa. Właściwie jest jego wizytówką. Obecnie prawdziwą furrorę robią ogrodzenia gabionowe, które doskonale wpisują się w architekturę zarówno nowoczesną, jak i klasyczną.

Ogrodzenia gabionowe – czym są?

Gabion to nic innego niż kosz z siatki wypełniony różnego rodzaju kamieniami. Co ciekawe konstrukcja tego typu była już znana wiele tysięcy lat temu. Już starożytni Egipcjanie i Chińczycy wykorzystywali je do stabilizacji skarp i nabrzeży. Ich trwałość, szczelność, stabilność oraz masywność zyskały popularność, dlatego z czasem znajdowano dla gabionów coraz to nowe zastosowania. 

Gdzie znajdują zastosowanie kosze gabionowe?

Ich popularność nie słabnie do dziś. Konstrukcje z gabionów stosowane są jako ochrona ludności, a także do wzmocnienia koryt rzek, czy jako mury zaporowe. Coraz częściej wykorzystuje się je jako niebanalne ogrodzenia w prywatnych posesjach. Duży wybór możliwości daje ogromne pole do popisu w uzyskaniu pożądanych efektów i stylu. Choć z reguły komponowane są z nowoczesnym stylem domu, to jednak – przy odpowiednim doborze kolorystyki i materiału – można z powodzeniem zintegrować ogrodzenie gabionowe z tradycyjnym wyglądem domostwa. 

Zalety ogrodzeń gabionowych

Poza wyrafinowaną estetyką, ten rodzaj ogrodzenia posiada szereg dodatkowych atutów:

Świetnie tłumią hałas – zarówno ten dobiegający z zewnątrz, jak i dochodzący z naszej posesji do sąsiadów. Wynika to z nieregularnych kształtów wypełnienia gabionów, które rozpraszają fale dźwiękowe.

Gwarantują pełną anonimowość – gęstość splotu oczek siatki oraz ściśle do siebie przylegające kamienie wypełniające kosze, w pełni zapewniają przed wścibskimi spojrzeniami, a także przed przedostaniem się na posesję niepożądanych gości. 

Są niezwykle trwałe i stabilne - można je stawiać nawet na najtrudniejszym czy najbardziej nierównym terenie, bowiem dobrze znoszą różnorodne wibracje oraz ruchy podłoża. Swoją trwałością przewyższają nawet te wykonane z betonu.

Są w pełni ekologiczne – w tego rodzaju ogrodzeniach wykorzystuje się wyłącznie naturalne materiały, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla środowiska: 

o kamienie,

o granit,

o żwir,

o otoczaki,

o marmur,

o gruz,

o beton,

o kostka brukowa,

o tłuczeń.

Są niezwykle uniwersalne- dzięki swojej budowie, rozmiarom i wytrzymałości, a także różnorodności wypełnień, umożliwiają tworzenie przeróżnych konstrukcji, które doskonale komponują się z krajobrazem i otoczeniem. 

Supico – lider w produkcji ogrodzeń z siatki 

Aby ogrodzenie spełniało swoją funkcję i cieszyło nas swoją długowiecznością, powinno zostać zamontowane z należytą dbałością. Ważnym elementem jest siatka, ponieważ stanowi ona bazę ogrodzenia i głównie od niej zależy funkcjonalność i trwałość całości. Dlatego, jeśli szukasz solidnego i o ponadczasowej estetyce ogrodzenia, zgłoś się do nas. Jako producent siatki ogrodzeniowej gwarantujemy najwyższą jakość ogrodzenia gabionowego, które będzie chronić Twoje domostwo przez wiele długich lat, a przy tym cieszyć wzrok. Zapraszamy do kontaktu!

Post comments