Komu zlecić zrobienie projektu ogrodzenia?

Komu zlecić zrobienie projektu ogrodzenia?

Pozwolenie na budowę

Zgodnie z nowelizacją Ustawy Prawo Budowlane, która miała miejsce w czerwcu 2015 roku, do budowy ogrodzenia, które od poziomu terenu nie przekracza 2,2 metra, nie potrzebne są żadne pozwolenia. Oznacza to, że właściciel posesji w każdej chwili może postawić panele ogrodzeniowe, gdzie chce i nikt nie pociągnie go za to do odpowiedzialności.

Dlaczego warto zamówić projekt ogrodzenia u specjalistów?

Stworzenie planu, dopracowanie go i omówienie z klientem daje takie korzyści jak:

Pozbycie się zbędnych kosztów

Uniknięcie nieprzewidzianych problemów, które mogą się pojawić podczas montażu ogrodzenia

Możliwość wizualizacji 2D, 3D dzięki profesjonalnym programom graficznym

Stworzenie kosztorysu na całą budowę z uwzględnieniem budżetu

Znajdź profesjonalistę w tej dziedzinie

Ogrodzenia gabionowe, beton architektoniczny? Co wybrać, by uwydatnić walory naszego domu, tak by drobne mankamenty nie rzucały się w oczy? W Internecie znajduje się dużo podpowiedzi i przykładowych projektów. Są one jednak uniwersalne i nie zawsze będą pasowały do Twojej posesji. Warto więc zgłosić się do specjalisty, który w indywidualny sposób podejdzie do twojego projektu, zwłaszcza jeśli szukasz rozwiązań efektownych i praktycznych. Projektant będzie wiedział co zrobić, by optycznie powiększyć posesję, nie chowając jej za masywnymi ścianami ogrodzenia. W tej pracy najważniejsza jest wiedza i stały rozwój. Rozwijające się technologie oraz zmiany trendów są dla nich niczym szczególnym. Lata doświadczeń sprawiają, że ich zdolność radzenia sobie z różnymi przeszkodami stojącymi na drodze do pięknego ogrodzenia jest imponująca. 

Nowoczesność i funkcjonalność

Nie każda działka położona jest w malowniczej okolicy o płaskim podłożu. Często zdarzają się nierówności lub zwężenia na posesji. Zbyt mało miejsca na bramy ogrodzeniowe i setki innych problemów, z którymi borykają się właściciele. Projekt ogrodzenia musi współgrać z otoczeniem, wyglądać nowocześnie oraz funkcjonalnie tak, by mógł służyć na lata. Aby tego dokonać, należy biegle poruszać się w kręgach producentów. Projektant to osoba, pomagająca w wyborze materiałów, z których zrobiona będzie brama. Doradzi jakie przęsła, słupki ogrodzeniowe oraz murki wybrać. Gdzie wkopać fundamenty pod nie i na jaką głębokość. To wszystko jest ważne, by uniknąć w przyszłości problemów konstrukcyjnych. Trudny wybór dotyczy bram. Jednym podobają się bramy przesuwne automatyczne, inni wolą otwierać je samodzielnie. Ile osób tyle pomysłów, dlatego dobrze zlecić projekt osobie, która będzie umiała znaleźć złoty środek, tak by spełnić oczekiwania klienta. 

Zmiany na etapie projektu

Dzięki nowoczesnym programom graficznym nasz projekt przed realizacją możemy zobaczyć w formie wizualizacji 2D, 3D. Projektant uwzględniając wszystkie nasze prośby, pokazuje, jak będzie on wyglądać. Na tym etapie z łatwością dokonamy zmian, bez zbędnych kosztów. 

Warto więc zainwestować w projekt ogrodzenia, by cieszyć się jego wyglądem na długie lata. Zlecenie tego zadania, należy powierzyć osobie, która posiada wiedzę z tego zakresu i będzie potrafiła spełnić nasze wymagania. 

Post comments