Lakiernictwo proszkowe w SUPICO

Lakiernictwo proszkowe w SUPICO

Farby proszkowe zostały stworzone na terenie Europy z myślą o przemyśle w celu zwiększenia ochrony środowiska naturalnego. Jest to wspaniała alternatywa od tradycyjnych, opartych na rozcieńczaczach organicznych, farbach płynnych. Stosowanie farb proszkowych znacznie ogranicza emisję do atmosfery szkodliwych substancji zawartych w lakierach ciekłych.


Przebieg lakierowania
Technologia lakierowania proszkowego opiera się na nakładaniu na powierzchnię metalową naelektryzowanych cząsteczek farby. Drobinki te utrzymują się na powierzchni malowanego przedmiotu dzięki siłom elektrostatycznym. Kolejnym etapem lakierowania proszkowego jest nagrzanie pokrytego farbą elementu do wysokiej temperatury, co spowoduje stopienie się cząsteczek farby oraz ich polimeryzację.


Zalety lakiernictwa proszkowego
Lakiernictwo proszkowe uważane jest za przyszłość powlekania elementów metalowych. Wynika to z licznych zalet jakie wnosi ze sobą. Pierwszą zaletą jest fakt, iż farby proszkowe są przyjazne środowisku. Dodatkowo malowanie proszkowe jest bardzo efektowne – znakomicie wyrównuje i wygładza powierzchnie malowanego elementu. Brak zacieków, pęknięć czy nierównych warstw to kolejna zaleta stosowania tego innowacyjnego rozwiązania. Oprócz tego, warstwa zespolonych pod wysoką temperaturą cząsteczek farby, stanowi świetne zabezpieczanie antykorozyjne.
Rozwój technologiczny wymusza stałe doskonalenie aplikacji farb. Aktualnie trwają prace nad polepszeniem przejrzystości farb bezbarwnych, lepszą przyczepnością powłoki do malowanego podłoża, zwiększenie efektywności napylania i wielu innych aspektów technologicznych.
Dzięki wykorzystaniu takich technologii nasze bramy i inne akcesoria będą jeszcze bardziej wytrzymałe na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Lakiernictwo proszkowe to z pewnością innowacyjne rozwiązanie, które znacznie zwiększa jakość i trwałość pomalowanych elementów.

Post comments